Z BioFizInfo
Wersja z dnia 20:19, 22 sty 2012 autorstwa Pawel (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „Ten artykuł ma przybliżyć sposób wczytywania i zapisywania plików w formacie XML z poziomu języka Java. Istnieje kilka bibliotek i metod, które mogą do tego s…”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ten artykuł ma przybliżyć sposób wczytywania i zapisywania plików w formacie XML z poziomu języka Java.

Istnieje kilka bibliotek i metod, które mogą do tego służyć. Najłatwiejszą i najwygodniejszą jest biblioteka JDOM.

Instalacja (w NetBeans)

Po rozpakowaniu paczki pobranej ze strony projektu JDOM (http://www.jdom.org/dist/binary/jdom-1.1.2.tar.gz) w katalogu build znajdują się pliki:

  • jdom-1.1.2.jar – biblioteka JDOM
  • jdom-1.1.2-sources.jar – źródła biblioteki
  • jdom-1.1.2-javadoc.jar – dokumentacja w formacie Javadoc

Instalacja ad-hoc

Aby jednorazowo użyć JDOM w projekcie można dodać do bibliotek plik jdom-1.1.2.jar (Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pozycji Libraries w drzewie projektu, a następnie opcja Add JAR/Folder)

Instalacja stała

Jeżeli zamierzamy używać JDOM w wielu projektach i/lub chcemy, aby środowisko NetBeans w ramach podpowiedzi przy wpisywaniu kodu prezentowało opisy klas i metod z dokumentacji Javadoc, można na stałe dołączyć JDOM do bibliotek zarejestrowanych w środowisku NetBeans. Służy do tego opcja Tools/Libraries>New Library.... W zakładkach Classpath, Sources, Javadoc dodajemy odpowiednio pliki jdom-1.1.2.jar, jdom-1.1.2-sources.jar, jdom-1.1.2-javadoc.jar(należy użyć przycisku Add ZIP/Folder...).

Po zarejestrowaniu biblioteki w NetBeans można dodać ją do projektu opcją Add library(po kliknięciu RMB na pocyzji Libraries w drzewie projektu.


Przykład użycia biblioteki JDOM